/  / Lifting Octavii w roku 2017

Lifting Octavii w roku 2017

null
© Skoda
null

Czeskie media donoszą o nowościach modelowych, jakie marka z Mlady Boleslav planuje w najbliższym czasie. Wśród szykowanych premier – face-lifting Octavii oraz Yeti II.


Jak twierdzi Czeska Agencja Informacyjna powołując się na źródła związane z firmą, Skoda Auto w przyszłym roku szykuje premierę unowocześnionej wersji Octavii III. Samochód zapewne ujrzy światło dzienne jeszcze przed rozpoczęciem wystawy Genewa 2017, która ruszy w marcu.

Ponadto można spodziewać się debiutu Skody Yeti po zmianach generacyjnych. Ta jednak premiera najprawdopodobniej poczeka do jesieni, kiedy to zaplanowano targi motoryzacyjne we Frankfurcie nad Menem.

Atak w segmencie SUV-ów i crossoverów
Wśród innych nowości, jakie ma w zanadrzu firma z Mlady Boleslav, mówi się ponadto o większej wersji Yeti oraz o face-liftingu Citigo i Rapida. Rok 2018 przyniesie zapewne modyfikacje Fabii oraz ewentualnie premierę Kodiaq z elementami stylistycznymi coupe – takie auto powstaje w pierwszej kolejności z myślą o rynku chińskim. A do tego jeszcze mały crossover, dzięki któremu Skoda chce stanąć w szranki m.in. z Nissanem Juke.  

Co by nie mówić, to wszystko jak na razie pieśń bliższej lub dalszej przyszłości. Tymczasem podczas trwającego właśnie motosalonu z Paryżu czeska marka pokazała publiczności swój duży SUV firmowany nazwą Skoda Kodiaq.

Samochód wejdzie na rynek z cenami zaczynającymi się już od 89 900 złotych. W ofercie trzy odmianach wyposażenia do wyboru: Active, Ambition oraz Style. Importer ujawnił, że Kodiaq dostępny będzie również w ofercie "Jak w abonamencie" – za 899 zł miesięcznie.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane