/  / Liderzy na Zielonej Wyspie

Liderzy na Zielonej Wyspie

null
© Hyundai
null

Co mogą mieć wspólnego takie marki motoryzacyjne wywodzące się z różnych stron świata jak Volkswagen oraz Hyundai i Toyota?

Tak się składa, że Volkswagen oraz Toyota i Hyundai to kolejno trzy najpopularniejsze marki na rynku motoryzacyjnym w Irlandii. Według danych po pięciu miesiącach bieżącego roku, Volkswagen uzyskał wynik przekraczający 10 700 rejestracji. Producent z Wolfsburga minimalnie wyprzedza Toyotę, zaś na pozycji trzeciej znajdziemy Hyundaia.

Natomiast w rankingu najchętniej wybieranych modeli prym wiedzie Hyundai Tucson. To właśnie ten model z głównej mierze napędza sukcesy koreańskiej marki na Zielonej Wyspie.

Jak na razie, Hyundai Tucson może być spokojny o prowadzenie. Z wynikiem ponad 5 000 rejestracji "koreańczyk" wyraźnie odskoczył reszcie stawki na czele z Volkswagenem Golfem, którego wynik na koniec maja przekroczył 3 600 egzemplarzy.

Łącznie na rynku w Irlandii zarejestrowano dotychczas blisko 100 000 nowych osobówek. To o 23,3% więcej niż w okresie styczeń-maj A.D. 2015.

Dla zainteresowanych, oto RANKING TOP-50 dla najpopularniejszych modeli osobowych na rynku polskim w ciągu pierwszych pięciu miesięcy A.D. 2016.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane