/  / Liderem rynku dealerskiego w Polsce jest…

Liderem rynku dealerskiego w Polsce jest…

Grupa PGD|
null
© PGD
null

Lista TOP50 potwierdziła zmiany zachodzące na motorynku. Wskaźnik konsolidacji pobił kolejny rekord, wyraźne zmiany zaszły w czołówce zestawienia, ale Grupa PGD potwierdziła pozycję nr 1, wyprzedzając kolejną firmę w rankingu aż o 5 479 aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku ubiegłym z salonów Grupy PGD w Polsce wyjechało 11 729 nowych samochodów, co potwierdziło jej pozycję lidera na polskim rynku motoryzacyjnym. Przewaga nad kolejnym dealerem w zestawieniu wyniosła bowiem aż 5 479 sztuk.

Ogłoszona po raz piąty lista została przygotowana przez firmę doradczą DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar. Podobne zestawienia są publikowane corocznie na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich świata (m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, we Włoszech czy w Holandii).

Oto lista największych dealerów w Polsce TOP50

Na podstawie list TOP50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku. W Polsce, rok 2011 był kolejnym rokiem z rzędu, w którym odnotowano znaczny wzrost tego wskaźnika − tym razem, o kolejne ponad 2 pp, do 38,79%. Polski wskaźnik konsolidacji jest dzisiaj jednym z najwyższych wskaźników na europejskich rynkach dealerskich.

Nadal rozwija się też zjawisko wielomarkowości na polskim rynku dealerskim. Wskaźnik firm wielokoncernowych wśród dealerstw z najnowszego TOP50 uległ niewielkiemu zwiększeniu (z 74 do 78%), a w pierwszej dziesiątce nadal nie ma (i pewnie już nigdy nie będzie) dealera sprzedającego samochody tylko jednej marki.

Grupa PGD prowadzi sprzedaż i obsługę posprzedażną samochodów w oparciu o wielomarkowe centra motoryzacyjne zlokalizowane w Bielsku-Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Krakowie, Tychach i Warszawie.

PGD posiada w Polsce 27 autoryzacji dealerskich ośmiu marek: Fiata, Forda, Hyundaia, Mitsubishi, Nissana, SEAT, Suzuki i Infiniti, dla której to marki firma jest równocześnie wyłącznym polskim importerem.

Udział Grupy PGD w sprzedaży na rynek krajowy stale rośnie i obecnie wyraźnie przekracza 3%.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane