/  / Lider wzrostów w TOP10 modeli – To nie Octavia

Lider wzrostów w TOP10 modeli – To nie Octavia

IBRM SAMAR|
null
© Opel
null

Czy zgadniecie, który model z czołowej dziesiątki polskiego rynku osobówek może pochwalić się procentowo największym wzrostem sprzedaży? Dla ułatwienia podpowiedź, że wcale nie jest to Skoda Octavia ...

"Czeszka" już od dobrych kilku lat zajmuje etatowo pierwsze miejsce na rynku nowych samochodów osobowych nad Wisłą. Według danych IBRM SAMAR, od stycznia do końca maja bieżącego roku Octavia uzyskała wynik na poziomie 7 080 rejestracji. To o dokładnie 14,77% więcej niż podają analogiczne wyniki uzyskane rok wcześniej.

Wzrost zanotowany przez reprezentantkę czeskiej motoryzacji jest znaczący. Ale na liście TOP10 pojawili się jednak gracze, których sprzedaż w ujęciu procentowym wykazuje jeszcze większy skok popularności. Wspomnianym modelem jest w pierwszej kolejności Opel Astra – kompakt spod znaku błyskawicy może bowiem pochwalić się wzrostem aż o 41,55%.

Polscy klienci zarejestrowali łącznie 5 832 egzemplarze Astry, co w rankingu poszczególnych modeli daje łącznie trzecie miejsce na podium.

Na brak zainteresowania wśród kupujących nie może narzekać też Skoda Fabia (pozycja #2 w całej stawce). Jej notowania na polskim rynku poprawiły się bowiem w stosunku do roku ubiegłego aż o 36,97%. Czyli do wyniku wynoszącego 6 443 egzemplarze. A tuż za reprezentantem Skody pod względem uzyskanego wzrostu ląduje Dacia Duster. Ten rumuński SUV osiągnął wzrost o 36,61% (3 534 rejestracje).

Warto jednocześnie podkreślić, że na liście TOP10 czołowych modeli polskiego rynku zdecydowanie dominują wzrosty. Z ogólnego trendu wyłamuje się tylko dwóch zawodników. To Ford Focus (#7), który osiągnął spadek na poziomie 5,23%. Oraz Skoda Rapid (#8), która na przestrzeni roku straciła aż 15,95%.

Dla zainteresowanych, listę TOP50 najpopularniejszych modeli osobowych w Polsce pod względem liczby rejestracji znaleźć można TUTAJ
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane