/  / Lexus z jeszcze jednym crossoverem?

Lexus z jeszcze jednym crossoverem?

null
© Lexus
null

Według informacji pochodzących z zagranicznej prasy motoryzacyjnej, nowy projekt Japończyków może nosić oznaczenie Lexus UX.

Według portalu Lexus Enthusiast, Toyota Motor Corporation – czyli macierzysty koncern Lexusa – zarejestrował w Europie i Australii znaki towarowe zapowiadające wprowadzenie modelu samochodu z oznaczeniem "UX". Jako pierwszy zarejestrowanie nowych znaków towarowych odkrył serwis autoguide.com (nazwy Lexus UX 250 i Lexus UX 250h wpisano do rejestru 24 lutego).

Tego samego dnia w Turcji złożono wniosek o zarejestrowanie w Europie znaków towarowych Lexus UX 200, Lexus UX 250 oraz Lexus UX 250h.

Zgodnie z nomenklaturą japońskiej marki, litera "X" w nazwie danego modelu oznacza nadwozie typu crossover. Komentatorzy już od pewnego czasu spodziewają się wprowadzenia u Lexusa nowej konstrukcji tego rodzaju – mógłby to być samochód albo trochę większy od RX-a, z kabiną o trzech rzędach siedzeń, albo nieco mniejszy od NX-a, oparty na platformie Lexusa CT.

Z jakimi silnikami?
Biorąc pod uwagę liczby występujące w zarejestrowanych oznaczeniach, w grę wchodzi raczej mniejsze auto. Lexus Enthisiast sugeruje, że Lexus UX 200 mógłby wykorzystywać 165-konny silnik dwulitrowy  o zmiennym cyklu pracy (Otto i Atkinsona), znany z wersji ES 200.

Odmiana UX 250 miałaby być napędzana 2,5-litrowym benzyniakiem o mocy 181 koni, stosowanym m.in. w Toyocie RAV4 i Camry. Z kolei Lexus UX 250h to hybryda, jednak w tej chwili trudno cokolwiek powiedzieć o możliwych parametrach tej jednostki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane