/  / Lexus wraca na szczyt

Lexus wraca na szczyt

Lexus|
null
© Lexus
null

Już po raz 12. Lexus został na rynku brytyjskim zwycięzcą wśród marek samochodów, których posiadacze są najbardziej zadowoleni ze swojego auta.

Lexus, dzieląc w tegorocznym rankingu pierwsze miejsce z Jaguarem, osiągnął wysokie notowania dzięki pozytywnym opiniom właścicieli hybrydowych Lexusów CT oraz RX. Na podkreślenie zasługuje jakość samochodów, ich niskie koszty posiadania oraz obsługa serwisowa w autoryzowanych stacjach dealerskich.

W badaniu, które powstało przy współpracy firmy JD Power oraz magazynu What Car, wzięło udział ponad 15 000 brytyjskich kierowców, w których posiadaniu jest łącznie 109 różnych modeli. Średni wynik zadowolenia kształtował się na poziomie 77,2%, natomiast Lexus osiągnął rezultat 80,8%.

2014 to pierwszy rok, w którym ze względu na liczbę kierowców uczestniczących w ankiecie pod uwagę brany był Lexus CT 200h. W cytowanym badaniu zmotoryzowani Brytyjczycy oceniali swoje samochody zarejestrowane między styczniem 2011 a grudniem 2012. Lexus CT zajął siódme miejsce w punktacji generalnej oraz drugie w klasie małych aut rodzinnych.

Magazyn What Car napisał: "Po raz pierwszy Lexus CT bierze udział w badaniu JD Power i od razu jest to wielki debiut. Właściciele chwalą jakość wykonania, design wnętrza, jasność, przejrzystość deski rozdzielczej i łatwość obsługi panelu instrumentów. Docenili także płynnie pracującą przekładnię CVT".

Z kolei Lexus RX znalazł się na czele dużych SUV drugi rok z rzędu, a jednocześnie na pozycji 16-tej w punktacji generalnej.

Podsumowując pozytywy wskazywane przez właścicieli Lexusa RX brytyjski magazyn napisał: "RX jest komfortowy, wyrafinowany, a w jego kabinie zastosowano materiały najwyższej jakości. Dealerzy Lexusa dokładają także wszelkich starań, aby właściciele czuli się usatysfakcjonowani".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane