/  / Lexus RC F – 477 konne coupe

Lexus RC F – 477 konne coupe

Lexus|
null
© Lexus
nullnullnullnullnullnull

Nowe coupe RC F jest napędzane najpotężniejszym silnikiem V8 Lexusa, który ma o 12% więcej mocy niż silnik z modelu IS F, na którym był wzorowany.

Agresywne nadwozie nowego coupe Lexus RC F zapewnia optymalną stateczność podczas jazdy z wysoką prędkością najmocniejszym sportowym samochodem z silnikiem V8, jaki został zbudowany przez firmę Lexus.

Silnik V8 o pojemności 5,0 litrów rozwija moc 351 kW (477 KM) przy 7100 obr/min i moment obrotowy 530 Nm w zakresie 4800 - 5600 obr/min, które są przekazywane do kół za pośrednictwem ciasno zestopniowanej ośmioprzełożeniowej skrzyni biegów Sports Direct Shift oraz zastosowanego mechanizmu różnicowego poprawia przekazywanie momentu napędowego.

To druga generacja modelu Lexusa V8 F, która wykorzystuje najlepsze rozwiązania techniczne pochodzące z flagowego super-samochodu V10 LFA, którego wyprodukowano 500 sztuk.

Litera "F" - oznaczająca tor "Fuji Speedway", na którym opracowano wiele rozwiązań technicznych dotyczących jazdy z wysoką prędkością - stała się synonimem sportowej marki, dodając do gamy modeli trzy elementy: krótki czas reakcji, uczucie ciągłego rozpędzania i brzmienie, które porywa i budzi emocje w kierowcy. Zadaniem modelu RC F jest dostarczenie właścicielom ogromnej przyjemności z jazdy zarówno na drodze jak i torze wyścigowym.

Wyraziste wzornictwo i wykończenie pozwala odróżnić RC F od modelu RC, na bazie którego powstał.

Dopełnieniem większej mocy, jaką dysponuje RC F, jest większa liczba elementów poprawiających aerodynamikę, do których należy aktywny tylny spojler, specjalnie zaprojektowany układ hamulcowy, zawieszenie, szersze koła i opony a także wyjątkowa stylistyka, która zarazem jest funkcjonalna i zdumiewająca.

Lexus RC F ma 4705 mm długości, 1390 mm wysokości i 1845 mm szerokości. W porównaniu z modelem RC jest o 5 mm szerszy, dzięki bardziej wypukłym, lutowanym laserowo nadkolom, 10 mm dłuższy, dzięki wyposażeniu tylnej części w elementy aerodynamiczne i 5 mm niższy. Oba modele mają taki sam rozstaw osi wynoszący 2730 mm.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane