/  / Lexus NX – premiera jak marzenie

Lexus NX – premiera jak marzenie

null
© Lexus
null

Lexus NX, debiutujący w polskich salonach zaledwie kilka miesięcy temu, okazał się dla Japończyków prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Chętnych na NX-a ponoć nie brakuje.

Przypomnijmy, że Lexus NX zadebiutował na polskim rynku w drugiej połowie ubiegłego roku – początkowo w wersji z napędem hybrydowym (NX 300h). Zainteresowanie ze strony klientów nad Wisłą okazało się tak duże, że ten kompaktowy crossover tylko w okresie wrzesień-grudzień znalazł łącznie aż 555 nabywców.

To w zupełności wystarczyło, aby Lexus NX pod względem popularności "wstrzelił się" na pierwsze miejsce w koncernowych rankingach sprzedaży AD 2014:
- Lexus NX: 555 egzemplarzy
- Lexus IS: 474 egzemplarze
- Lexus CT: 252 egzemplarze
- Lexus RX: 231 egzemplarzy
- Lexus GS: 186 egzemplarzy
- Lexus LS: 23 egzemplarze

Do powyższego zestawienia należy ponadto doliczyć jeszcze 4 egzemplarze modelu coupe Lexus RCF, który jako 477-konny następca sportowego ISF-a w roku ubiegłym zdążył jeszcze trafić w ręce czterech polskich klientów. W sumie na Lexusa RCF złożono nad Wisłą 21 zamówień.

Co godne podkreślenia, udział modeli z napędem hybrydowym w całej sprzedaży Lexusa na polskim rynku zwiększył się z 61% w roku 2013 aż do 83% w roku ubiegłym.

A propos wspomnianego wyżej modelu Lexus NX. Otóż w ślad za hybrydową odmianą NX 300h na polski rynek podąża teraz wersja NX 200t – "uzbrojona" w turbodoładowany silnik benzynowy o mocy prawie 240 koni. Najtańszy tak wyposażony Lexus dzięki specjalnej ofercie przedsprzedażowej kosztuje teraz od 158 000 zł (patrz TUTAJ).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane