/  / Lexus NX i długo, długo nic

Lexus NX i długo, długo nic

null
© Lexus
null

Japońska marka miała nosa, wprowadzając stosunkowo niedawno do oferty NX-a. Teraz jest to najpopularniejszy model Lexusa na polskim rynku. Zdecydowany najpopularniejszy.


Według danych IBRM SAMAR, w okresie od stycznia do końca listopada zarejestrowano na polskim rynku łącznie 2 194 nowe samochody osobowe marki Lexus. Czyli o prawie 54,2% więcej niż w analogicznym czasie roku ubiegłego.

W rankingu modeli na samym szczycie zdążył się już rozsiąść Lexus NX. Od początku bieżącego roku na koncie NX-a zebrało się łącznie aż 1 260 zarejestrowanych egzemplarzy. To o prawie 300% więcej niż jeszcze rok wcześniej, kiedy to "japończyk" stawiał dopiero na rynku swoje pierwsze kroki.

Peleton daleko w tyle
Wśród pozostałych modeli Lexusa żaden inny gracz nie przekroczył na polskim rynku nawet pułapu 500 rejestracji. Najbliższej tego wyczynu był na koniec listopada Lexus IS (420 sztuk).

Daleko w tyle za NX-em jest też póki co m.in. Lexus RX (85 egzemplarzy). Ale uwaga. RX doczekał się właśnie modelu czwartej generacji. Na klientów podziała w tym wypadku efekt "nowości". A jeśli dodamy do tego dynamiczną stylistykę samochodu oraz wszechogarniającą modę na modele typu SUV, wówczas może okazać się, że rok 2016 przyniesie RX-owi wyraźny wzrost sprzedaży i zdecydowanie wyższe miejsca w rankingach popularności.

Nie zapominajmy przecież, że RX na przestrzeni 26 lat istnienia marki to najchętniej kupowany model Lexusa na świecie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane