/  / Lexus LC kontra myśliwiec F-18

Lexus LC kontra myśliwiec F-18

null
© Lexus
null

Przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych w Madrycie sportowy Lexus zmierzył się z odrzutowcem F-18. To była dobra sposobność do nakręcenia nowego klipu reklamowego z udziałem japońskiego coupe.

Samochód Lexusa przyciąga uwagę nie mniej niż towarzyszący mu naddźwiękowy samolot. Silnik o mocy 467 KM i momencie obrotowym 528 Nm pomaga rozpędzić "japończyka" do setki w czasie krótszym od 4,5 sekundy, zapewniając podczas jazdy emocje porównywalne z tymi, jakie towarzyszą akrobacjom powietrznym.

Hiszpania jest pierwszym z ponad 25 krajów Europy, które Lexus LC 500 odwiedzi podczas sześciomiesięcznego tournee po Starym Kontynencie. 18 maja coupe zaprezentuje się w Amsterdamie, a pod koniec maja weźmie udział w prologu 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring.

W połowie czerwca najnowszego Lexusa będą natomiast mogli podziwiać goście zlotu "Goodwood Festival of Speed" w Wielkiej Brytanii.Lexus LC trafi do salonów sprzedaży wiosną przyszłego roku. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach napędu: LC 500h z hybrydową jednostką napędową Multi Stage Hybrid System (dysponuje 3,5-litrowym silnikiem V6) oraz jako LC 500 z pięciolitrowym silnikiem benzynowym V8 i 10-biegową przekładnią automatyczną.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane