/  / Lexus IS z mocą turbo 245 KM

Lexus IS z mocą turbo 245 KM

null
© Lexus
null

Lexus IS to kolejny model japońskiej marki, w którym pojawi się turbodoładowany silnik benzynowy 2.0. Jednostka rozwija moc do 245 koni.

Lexus IS w wersji 200t to kolejny model japońskiej marki, w którym pojawi się turbodoładowany silnik benzynowy 2.0. Wcześniej wspomniany motor trafił pod maskę odmiany NX 200t, a pod koniec roku jego walory będą też mogli poznać użytkownicy Lexusa RX po zmianach generacyjnych.

Napędzany jednostką z układem wtryskowym D-4ST, Lexus IS 200t dysponuje mocą 245 KM przy 5800 obr./min. oraz maksymalnym momentem obrotowym 350 Nm, dostępnym w przedziale od 1650 do 4400 obr./min. 8-stopniowa skrzynia Sport Direct Shift – pierwotnie opracowana dla wyczynowego RC-F – umożliwia osiągnięcie maksymalnej prędkości do 230 km/h.

Połączenie chłodzonej cieczą głowicy cylindrów, integralnego kolektora wylotowego i turbosprężarki typu twin-scroll sprawia, że silnik 2.0 t charakteryzuje się błyskawiczną reakcją na polecenia kierowcy i wysokim momentem w zakresie niskich prędkości obrotowych. Szerokozakresowy układ zmiennych faz rozrządu VVT-iW pozwala przełączać pomiędzy pracą silnika w obiegu Otto lub Atkinsona, co dodatkowo przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa: według danych fabrycznych, wersja Lexus IS 200t legitymuje się średnim spalaniem w granicach od 7 l/100 km.

Lexus IS 200t do europejskich salonów sprzedaży trafić ma już we wrześniu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane