/  / Lexus IS 300h rozbity, ale doceniony!

Lexus IS 300h rozbity, ale doceniony!

LEXUS|
null
© Lexus
null

Nowy Lexus IS 300h został nagrodzony jako najbezpieczniejszy w klasie w roku 2013 przez organizację Euro NCAP, która wskazała japońskiego sedana klasy premium jako rekomendację wśród dużych samochodów rodzinnych.

Nowy Lexus IS300h otrzymał maksymalną notę 5-gwiazdkową. Złożyły się na to wyniki poszczególnych testów, w których w zakresie ochrony dorosłych wóz uzyskał wynik 91%, w zakresie ochrony dzieci 85%, ochrony pieszych 80%, a także 66% dla systemów bezpieczeństwa wspierających pracę kierowcy.

Te wielkości znacznie przekraczają wymagania Euro NCAP, jakie powinien osiągnąć samochód "pięciogwiazdkowy".

Każdego roku wpływowa organizacja Euro NCAP wskazuje model, który osiągnął najlepsze rezultaty w swojej klasie. W roku kalendarzowym 2013 łącznie 33 samochody zostały poddane testom zderzeniowym (auta pogrupowane w 7 różnych kategoriach rynkowych).

Best in Class Cars of 2013

"Najlepszy w klasie" jest ten samochód, który osiągnął najwyższy wynik ogólny, na który składają się najwyższe wartości procentowe w poszczególnych obszarach: ochrona dorosłych pasażerów, dzieci, pieszych oraz efektywność zaawansowanie systemów bezpieczeństwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane