/  / Letni wysyp kabrioletów?

Letni wysyp kabrioletów?

null
© Mercedes-Benz
null

Polscy klienci wykazują rosnące zainteresowanie samochodami z nadwoziem typu cabrio. Swoich amatorów znajdują nawet bardzo drogie, ekskluzywne modele.

Trend zwiększonego zainteresowania samochodami z otwartym dachem obserwuje się na polskim rynku od jakiegoś czasu. Co ciekawe, w roku bieżącym paść może nawet nowy rekord sprzedaży kabrioletów. Jak podaje AAA Auto, w okresie od stycznia do czerwca w całej grupie sprzedaż pojazdów z omawianego segmentu podskoczyła aż o 52%.

"Abstrahując od tego, czy rosnąca sprzedaż aut typu cabrio to wynik coraz wyższych temperatur w Europie, popularności filmów drogi czy wyższej stopy życiowej konsumentów, jedno jest pewne: coraz więcej osób daje się skusić romantycznej wizji podróży z wiatrem we włosach. Wśród sprzedanych aut nad Wisłą są takie modele jak BMW M6 oraz siedem Mercedesów SL i SLK. W tym roku w Polsce sprzedaliśmy już 20% kabrioletów więcej niż w całym A.D. 2015. Jest to bardzo dobry wynik na tle pozostałych krajów, w których funkcjonuje Grupa AAA Auto - zaznacza Ken Scarratt, dyrektor generalny firmy w Polsce.

Wśród kabrioletów sprzedanych dotychczas przez AAA Auto znalazły się takie "perełki" jak m.in. Bentley Continental GTC z mniej niż 400 km na liczniku (za 810 000 zł), 10-cylindrowy Dodge Viper, produkowany za oceanem Opel GT, jak również Fiat 500C Abarth Competizione.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane