/  / Lepsze statystyki na polskich drogach

Lepsze statystyki na polskich drogach

MSW|
null
null

Minął miesiąc od czasu wprowadzenia nowych przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, tracą "prawko" na 3 miesiące.

Według policyjnych statystyk, nowe przepisy pozytywnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Od 18 maja do 17 czerwca zanotowano spadek liczby wypadków drogowych o 65 w porównaniu z 31-dniowym okresem poprzedzającym wprowadzenie nowych regulacji.

Od 18 maja do 17 czerwca na polskich drogach śmierć poniosło 189 osób. Natomiast w okresie od 17 kwietnia do 17 maja – 208. Odnotowano także spadek liczby rannych.

Nowe przepisy wprowadziły także surowe i nieuchronne kary finansowe dla pijanych kierowców. Zaostrzenia te – jak się okazuje – spełniają swoją rolę. W okresie od 17 kwietnia do 17 maja, czyli na krótko przed wejściem w życie nowej ustawy, policjanci zatrzymali 11 144 kierowców "na podwójnym gazie". Dla porównania, w pierwszych 31 dniach obowiązywania nowych przepisów liczba takich przypadków spadła o ponad 800.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali do tej pory 2 392 prawa jazdy.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane