/  / Lekkie spadki na stacjach

Lekkie spadki na stacjach

e-petrol.pl|

Ceny na naszych stacjach, podobnie do stopni na termometrze, uległy lekkim spadkom w tym tygodniu. Bez zmian pozostała jedynie średnia cena najpopularniejszej benzyny 95, która wynosi tym samym 5,59 zł/l.

Najwyraźniej, bo o trzy grosze średnio, potaniał litr wysokooktanowej benzyny 98 - kosztuje on obecnie 5,85zł. Dokładnie o jeden grosz spadła średnia cena oleju napędowego (5,57 zł/l) oraz gazu LPG, którego litr kosztuje coraz mniej i w tym tygodniu jest to 2,26 zł.

Najtańsze ceny zanotowaliśmy w woj. wielkopolskim, gdzie za litr popularnej Pb95 płaci się średnio 5,56zł, a za litr oleju napędowego 5,50 zł. Taka sama, uśredniona cena za litr diesla występuje także w woj. opolskim. Miasta, gdzie zwykłą Pb95 tankować można najtaniej, to Poznań, Gdańsk i Wrocław (5,58 zł/l). Z kolei litr ON w średniej cenie 5,46 zł można dostać w Bydgoszczy.

Najwyższe ceny zabraliśmy w woj. mazowieckim, gdzie litr Pb95 kosztuje średnio 5,65zł, oraz w woj. małopolskim, gdzie za litr ON zapłacimy średnio 5,61 zł. W samej Warszawie uśredniona cena Pb95 jest jeszcze wyższa i wynosi 5,69 zł/l. W Olsztynie natomiast uzyskaliśmy najwyższą średnią cenę za litr ON (5,67).

Warto zauważyć, że lada dzień rozpoczyna się nam sierpniowy "długi weekend", podczas którego jednak trudno spodziewać się cenowej rewolucji i tym samym prognozy cenowe dla benzyny 95 lokują się między 5,58 a 5,61 zł/l, a dla oleju napędowego - 5,56-5,60 zł/l.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane