/  / Legendarny 500 SLC na Rajdzie Żubrów 2013

Legendarny 500 SLC na Rajdzie Żubrów 2013

MBPL|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnull

W dniach 25-26 października na trasie z Myślenic do Zakopanego odbędzie się 47. Międzynarodowy Rajd Żubrów. Na trasie tegorocznego rajdu nie zabraknie aut spod srebrnej gwiazdy.

Team Mercedes-Benz Polska będzie reprezentowany przez trzy rajdowe modele 500 SLC, przygotowane na tę okazję w słowackim warsztacie SLC Racing.

Obchodzący swoje 47-lecie Rajd Żubrów jest stałą pozycją w kalendarzu każdego miłośnika sportów samochodowych. Ideą inicjatorów wydarzenia było zorganizowanie rajdu przez czynnych zawodników dla byłych działaczy i zawodników.

Celem nadrzędnym jest to, aby impreza ta nie miała tylko charakteru sportowej rywalizacji, ale była również okazją do spotkania się w gronie przyjaciół z rajdowych tras, pasjonatów i miłośników sportu samochodowego.

Rajd Żubrów jest jedną z najstarszych imprez samochodowych w naszym kraju. Tradycja zawodów sięga listopada 1966 roku, gdy rozegrano je z inicjatywy Sobiesława Zasady, który właśnie w sezonie 1966 zdobył pierwszy ze swych trzech tytułów mistrza Europy.

Sobiesław Zasada przez wiele lat był komandorem, a teraz jest wiernym uczestnikiem imprezy.

Do rywalizacji w barwach teamu Mercedes-Benz staną trzy modele 500 SLC, przygotowane w słowackim warsztacie SLC Racing. Mieszczący się zaledwie 30 km od polskiej granicy SLC Racing to niezwykłe miejsce, w którym w dobie rosnącej fascynacji ścigania się klasycznymi autami pasjonaci pracują nad utrzymaniem takich legend jak m.in. 500 SLC.

Nie przez przypadek to właśnie ten model został wybrany przez team Mercedesa do startu w tegorocznym Rajdzie Żubrów. 500 SLC to rajdówka, której silnik rozwija moc ponad 300 KM. To historyczny model, który pokonał takie wyzwania jak rajd dookoła Ameryki Południowej, Bandama Rally czy morderczy Rajd Paryż-Dakar.

Wybór SLC jest także nawiązaniem do osiągnięć Sobiesława Zasady, który zajął drugie miejsce w rajdzie dookoła Ameryki Południowej za kółkiem poprzednika "Pięćsetki" (SLC 450).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane