/  / Lech Wałęsa w japońskiej centrali Mazdy

Lech Wałęsa w japońskiej centrali Mazdy

null
© Mazda
null

Lech Wałęsa złożył wizytę w siedzibie Mazdy w Hiroszimie. Były prezydent Polski i laureat Pokojowej Nagrody Nobla dzielił się swoimi doświadczeniami z zarządem i młodymi menedżerami koncernu.

Japoński producent samochodów docenia osoby z różnych środowisk zawodowych, które kwestionują zastany porządek, aby uczynić świat lepszym. Taka postawa odzwierciedla filozofię Mazdy i z tego względu marka ściśle współpracowała z Akademią Obywatelską, działającą w ramach Instytutu Lecha Wałęsy, aby zainaugurować konkurs o coroczną nagrodę "Mazda Make Things Better" podczas XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który odbył się w Warszawie w październiku minionego roku.

Pierwszą nagrodę serii "Mazda Make Things Better" wręczono fińskiemu studentowi Anttiemu Junkkariemu podczas salonu samochodowego w Genewie. Wspomniany projekt został wybrany spośród ponad 120 zgłoszeń, ponieważ zdaniem komisji w najlepszy sposób wykorzystuje on współczesne narzędzia promocji w obronie słusznej sprawy: zapobieganiu aktom przemocy z użyciem broni palnej w Afryce.  

"Niesamowity życiorys Lecha Wałęsy motywuje nas wszystkich do działania. Przełamując konwencje, ulepszył świat - powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe, który towarzyszy Wałęsie w podróży do Japonii. "To wielki zaszczyt gościć go w Hiroszimie. Cieszymy się, że w następstwie nawiązania owocnej współpracy w zeszłym roku w Warszawie możemy kontynuować nasz dialog w Mieście Pokoju".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane