/  / Laserowe światła BMW

Laserowe światła BMW

BMW|
null
© BMW
nullnullnullnull

Według Niemieckiego Federalnego Biura Statystycznego, w godzinach nocnych przytrafia się więcej wypadków niż w ciągu godzin dziennych, i to mimo dużo niższej gęstości ruchu. Kiedy zapada mrok, kierowcy zwykle później i mniej wyraźnie dostrzegają przebieg drogi niż w dzień.

Światła innych użytkowników dróg drażnią oczy, które muszą się wciąż od nowa przyzwyczajać do zmieniających się warunków oświetleniowych i kontrastów. W świetle lamp mijania trudno dostrzec cyklistów, pieszych i zwierzęta. Lepsze światła, lepsza widoczność pozwalają ograniczyć liczbę nocnych wypadków. Laserowe światła BMW właśnie debiutują w seryjnym samochodzie – BMW przenosi cały świat projektowania najnowocześniejszej technologii oświetleniowej w zupełnie nowy wymiar.
 
Design lamp głównych i tylnych zespolonych to kluczowy element o ogromnym wpływie na formę i charakter samochodu. Zupełnie niezależnie od ich charakteru „widzieć i być widzianym”, lampy samochodu mają również funkcję ambasadora marki – przede wszystkim w nocy, ale i w dzień. Rzucające się w oczy podwójne okrągłe lampy w połączeniu z charakterystycznym grillem – „nerkami” – współtworzą klasyczne „rysy twarzy” wszystkich modeli BMW. Nocą cztery jarzące się pierścienie świetlne nieomylnie wskazują na markę auta, ale samochody BMW można bezproblemowo rozpoznać także z tyłu dzięki charakterystycznemu uformowaniu lamp zespolonych w kształcie litery L – nocą ta forma jest równie typowa i rozpoznawalna jako BMW, jak pierścienie świetlne z przodu.

Laserowe lampy BMW będą świętować swą premierę jesienią 2014 r i pojawią się na drogach w seryjnym samochodzie po raz pierwszy w modelu BMW i8.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane