/  / Laserowe reflektory nowego Audi R8

Laserowe reflektory nowego Audi R8

null
© Audi
null

Jak zapowiada koncern z Ingolstadt, nowe Audi R8 wyposażono w reflektory diodowe, które można będzie opcjonalnie uzupełnić o moduł laserowych świateł drogowych.

Nowe Audi R8 będzie można zamówić z laserową wiązką świateł drogowych. Cechą charakterystyczną tego typu świateł jest to, że zbudowano je z wysokiej mocy diod laserowych generujących dużą ilość energii świetlnej z bardzo małego komponentu. W zestawieniu ze światłami diodowymi LED laserowe mają dwukrotnie większy zasięg.

Każdy reflektor zawiera moduł laserowy, w którego skład wchodzą cztery wysokiej mocy diody laserowe. Cztery intensywnie niebieskie promienie światła laserowego generowane przez diody kumulowane są w module w jedną wiązkę. Na koniec, fosforowy konwerter przemienia światło niebieskie w światło białe.

Znakiem rozpoznawczym reflektorów laserowych jest niebieska sygnatura świetlna. W wyposażeniu standardowym nowe Audi R8 ma reflektory diodowe LED. Wszystkie funkcje związane z oświetleniem drogi obsługiwane są w tym przypadku przez 37 diod świetlnych, przypadających na jeden reflektor.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane