/  / Kusząca premiera Lexusa

NOWOŚĆ | Kusząca premiera Lexusa

null
© Lexus
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na pierwszy dzień rozpoczynających się 11 stycznia w Detroit targów motoryzacyjnych Lexus zapowiedział premierę nowego samochodu.

Wraz z nadejściem nowego roku nadchodzą  kolejne nowości motoryzacyjne. Na salonie w Detroit światło dzienne ujrzy coupe LC 500, bazujące na prezentowanym wcześniej prototypie LF LC. Na rynku amerykańskim auto oferowane będzie prawdopodobnie z dwiema jednostkami napędowymi do wyboru: mocnym, benzynowym V8 oraz nieco słabszym V6, stanowiącym część napędu hybrydowego.

Pierwszy silnik, znany z modeli RC F oraz GS F, ma pięć litrów pojemności i produkuje 351kW mocy oraz 530Nm momentu obrotowego. W LC500 ma zostać połączony z pierwszą na świecie, 10-biegową skrzynią automatyczną.

Sześciocylindrowa, widlasta szóstka pracować ma z kolei w parze z silnikiem elektrycznym. Silnik spalinowy bazować będzie na używanym dotychczas choćby w modelu GS 450h bloku. W przypadku LC 500 został on jednak kompletnie przebudowany. Układ hybrydowy wykorzystuje zaś rozwiązania, które odnaleźć można w Toyocie Prius najnowszej generacji. Moc układu sięgać ma w przypadku najnowszego Lexusa 350kW – 230kW z silnika spalinowego i 162kW z elektrycznego.

Pokaz premierowy Lexusa LC 500 obejrzeć będzie można na żywo tutaj.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane