/  / Kuga vs. Mokka w walce o prymat

Kuga vs. Mokka w walce o prymat

null
© Ford
null

Reprezentanci Forda i Opla to aktualnie główni gracze na niemieckim rynku w segmencie SUV. Segmencie, który miesiąc w miesiąc notuje dwucyfrowe wzrosty rejestracji.

Na koniec pierwszego półrocza A.D. 2016 pierwsze miejsce w segmencie SUV rynku niemieckiego gra Ford Kuga (dane i segmentacja według KBA). Zawodnik spod znaku błękitnego owalu uzyskał wynik na poziomie blisko 17 300 rejestracji. To zarazem rezultat aż o 18,2% lepszy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Wart podkreślenia jest też fakt, że od stycznia w zestawieniach miesięcznych dla najpopularniejszych modeli Kuga zgarnęła w swojej kategorii rynkowej fotel lidera aż czterokrotnie. Do tego raz triumfował Mercedes GLK/GLC i raz Opel Mokka, który z kolei w rankingu łącznym – z wynikiem niecałych 16 200 rejestracji – plasuje się w stawce za reprezentantem Forda.Rywalizacja między Kugą a Mokką nabiera rumieńców jeszcze z innego powodu. Otóż w drugiej połowie roku obaj producenci wprowadzą na rynek unowocześnione wersje swoich bestsellerów. Samochód spod znaku srebrnej gwiazdy przy okazji face-liftingu otrzymał nawet zmodyfikowaną nazwę – teraz będzie to Opel Mokka X.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane