/  / Kubica trzeci w Monte Carlo

Kubica trzeci w Monte Carlo

IBRM Samar (Jakub Kurkowski)|
null
© wrc.com
null

Polska załoga Robert Kubica i Maciek Szczepaniak, po pierwszym dniu rywalizacji zajmuje trzecie miejsce, ze stratą 39 sekund do liderującego Bryana Bouffiera. Lista startowa obejmuje aż 22 załogi startujące samochodem klasy WRC, w tym dwa Hyundaie i20 WRC, które debiutują w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Rajd Monte Carlo jest najstarszym rajdem rozgrywanym na Starym Kontynencie (Rajd Polski w tej klasyfikacji zajmuje drugie miejsce), a zmienność warunków pogodowych na trasie powoduje, że większość zawodników uważa go za najtrudniejszą eliminację w sezonie.

Pierwszego dnia rajdu załogi dysponujące samochodami WRC jadą według aktualnej kolejności w mistrzostwach, drugiego i trzeciego dnia według odwróconej klasyfikacji z dnia poprzedniego

Wielkim zaskoczeniem była postawa polskiej załogi na porannej pętli. Na pierwszym odcinku specjalnym Robert Kubica uzyskał pierwszy czas, osiągając 14,3s. przewagi nad drugim Bouffierem. Przewaga ta wzrosła po zakończeniu drugiego OSu, na którym Kubica ponownie zanotował najlepszy czas. Niestety zły dobór opon spowodował, że na trzecim etapie polska załoga straciła prowadzenie w rajdzie i spadła na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga pętla, to rozważna jazda Kubicy, który przed ostatnim OSem tego dnia zajmował drugie miejsce. Na ostatniej próbie Robert Kubica z Maćkiem Szczepaniakiem osiągnęli szósty rezultat, zajmując finalnie trzecie miejsce w pierwszym dniu rywalizacji. Do rozegrania zostało jeszcze dziewięć odcinków specjalnych.

Dla Kubicy nie był to pierwszy start w rajdzie Monte Carlo, gdyż już w 2010r. pojawił się na starcie w Renault Clio w specyfikacji R2. Niestety już na prologu z powodów technicznych musiał wycofać się z rywalizacji. 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane