/  / Których ubezpieczycieli wybieramy najchętniej?

Których ubezpieczycieli wybieramy najchętniej?

Bankier.pl|
null
© SEAT
null

Unikanie drogowych kolizji popłaca – bezwypadkowa jazda daje największą szansę na zniżkę przy zakupie komunikacyjnego OC. Firmy ubezpieczeniowe doceniają też lojalnych klientów.

Tak wynika z tegorocznego badania pod hasłem "OC-eń i wygraj", przeprowadzonego przez portal finansowy Bankier.pl. Dzięki głosom internautów powstał ranking najchętniej wybieranych towarzystw.

Wielu kierowców przyzwyczaiło się, że wybiera się to samochodowe OC, które jest najtańsze. Tegoroczne badanie potwierdziło, że cena nadal pozostaje wiodącym kryterium wyboru firmy ubezpieczeniowej (45%).

Drugim silnym źródłem wpływu pozostają agenci ubezpieczeniowi (16%). O połowę mniej osób zdecydowało się na zakup ostatniej polisy pod wpływem rekomendacji znajomych i bliskich (8%).

Na czele firm, które najczęściej wybierają internauci, podobnie jak w ubiegłym roku znalazł się PZU (16,25% głosów). Po piętach depcze mu BRE Ubezpieczenia, które w tym roku zmniejszyło dystans do lidera (13,87%).

Trzecie miejsce - tu nowość - należy natomiast do MTU (marka Grupy Ergo Hestia).

"W tegorocznym rankingu najczęściej wybieranych ubezpieczycieli widać przetasowania względem poprzedniej edycji. To, że w czołówce pojawiają się nowi ubezpieczyciele, jest powodem do zadowolenia - mówi Malwina Wrotniak-Chałada z Bankier.pl.

"Z jednej strony to wyraz wciąż skutecznie toczonej walki o klienta, z drugiej – świadomej gotowości klienta do zmiany towarzystwa w razie znalezienia bardziej atrakcyjnej propozycji".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane