/  / Kto zostanie królem polskiego rynku?

Kto zostanie królem polskiego rynku?

IBRM Samar|
null
© Skoda
null

Skoda Octavia i Fabia toczą zaciętą rywalizację o tytuł najpopularniejszego modelu na polskim rynku za cały rok 2013. Aktualnie różnica między obu pretendentami wynosi zaledwie 70 egzemplarzy.

Na podstawie danych rejestracyjnych w okresie styczeń-październik najlepszym wynikiem na polskim rynku może pochwalić się Skoda Octavia, która uzyskała wolumen 9 360 egzemplarzy. Rezultat tylko nieznacznie gorszy ma druga na liście Fabia (9 289 sztuk). Ciekawe, czy Octavia będzie w stanie utrzymać przewagę na Fabią w statystykach za dwa pozostałe miesiące roku kalendarzowego 2013 i tym samym powtórzyć sukces z roku 2012, kiedy zajęła pozycję zdecydowanego lidera z wynikiem ponad 15 500 egzemplarzy.

Na korzyść Octavii przemawiać może fakt, że dzięki ostatnim zmianom generacyjnym jest to produkt nowy, natomiast Fabia w obecnej formie dostępna jest na rynku już dłuższy czas.

Przewaga obu modeli Skoda Auto na polskim rynku jest aktualnie już zbyt duża, aby którykolwiek z pozostałych modeli na liście mógł im odebrać prowadzenie. Sprawą otwartą pozostaje natomiast to, kto zajmie na koniec bieżącego roku pozycję trzecią.

W okresie styczeń-październik za Octavią i Fabią plasuje się kolejno Ford Focus (6 860 rejestracji), jednak stosunkowo blisko jest co najmniej dwóch innych rywali: Volkswagen Golf (6 487 sztuk) oraz Opel Astra (6 328 sztuk).

Ponad 6 000 rejestracji uzyskanych od stycznia ma na liście jeszcze jeden model: to Toyota Auris z wynikiem dokładnie 6 003 egzemplarzy.

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.


Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane