/  / Kto rządzi wśród maluchów – VW up, Toyota Aygo czy Fiat Panda?

Kto rządzi wśród maluchów – VW up, Toyota Aygo czy Fiat Panda?

null
© FIAT
null

Czy koncern Volkswagena – mający w swoim arsenale siostrzane modele Volkswagen up!, Skoda Citigo i SEAT Mii – gra pierwsze skrzypce w europejskim segmencie samochodów miejskich?

Jak wynika z danych za osiem miesięcy bieżącego roku, w europejskim segmencie A sprzedano dotychczas łącznie prawie 865 000 samochodów. Na czele tabeli znajdziemy w rankingu modeli dwóch graczy, którzy legitymują się bardzo podobnym wynikiem. A obaj ci gracze reprezentują nie tylko ten sam koncern motoryzacyjny, ale nawet i tą samą markę ...

Najwięcej rejestracji w całym segmencie ma bowiem Fiat Panda, który od stycznia przekroczył pułap 130 000 egzemplarzy. Drugim zawodnikiem jest natomiast produkowany w tyskiej fabryce Fiat 500 – jego akurat wynik wynosi przeszło 126 000 rejestracji. Co ciekawe, oba modele koncernu z Turynu razem wzięte mają udział w segmencie na poziomie prawie 30%.

Na trzecim miejscu podium plasuje się zaś wspomniany wyżej Volkswagen up! (67 000 sztuk) przed Toyotą Aygo (57 000). Tuż obok – z wynikiem na poziomie około 56 000 rejestracji – lądują natomiast modele Hyundai i10 i Renault Twingo.

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane