/  / Kto rządzi w używanych na LPG?

Kto rządzi w używanych na LPG?

Otomoto|
null
null

Jak się okazuje, wśród modeli zasilanych autogazem dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów nad Wisłą cieszą się samochody marek niemieckich. Jak na przykład Opel Astra.


Serwis ogłoszeniowy Otomoto przygotował kolejne zestawienie dotyczące preferencji klientów na polskim rynku samochodów używanych. Tym razem wzięto pod lupę segment aut tankujących LPG. I tak podsumowanie pierwszej połowy bieżącego roku względem analogicznego okresu 2015 wskazuje na znaczący wzrost zainteresowania samochodami na gaz, co wpłynęło na lekki wzrost liczby ogłoszeń sprzedaży.

Pojazdy wyposażone w instalację gazową stanowiły w minionym roku ponad 6,6% wszystkich ogłoszeń w Otomoto (diesle ponad 51,4%, zaś benzynowe – 42%). Natomiast w roku bieżącym na segment LPG przypadł już udział na poziomie około 8,2% (diesle 46,5% ogłoszeń, benzynowe – 45,3%).

Co wystawiają w ogłoszeniach?
Opel, BMW i Skoda – ci producenci znajdują się na podium jeśli chodzi o liczbę ogłoszeń wystawianych na Otomoto. W przedziałach cenowych do 5, 10 i do 15 tysięcy, wśród pojazdów z instalacjami LPG królują Ople Astra i Vectra.

W przedziale cenowym do 5 000 złotych, czołowa piątka najpopularniejszych aut w pierwszej połowie zeszłego roku to Opel Vectra, Astra, Daewoo Lanos, Volkswagen Golf oraz Fiat Seicento. Od początku tego roku na piąte miejsce wskoczyło BMW Serii 3, natomiast z czołówki rankingu wypadł Golf.

Co ciekawe, w przedziale cenowym od 25 do 50 tysięcy złotych na pierwszych miejscach w obu analizowanych okresach znajdują się samochody marki Skoda (Octavia, Fabia i Rapid). Najczęściej są to auta fabrycznie wyposażone w instalację gazową.

A czego szukają Polacy?
W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych pojazdów z instalacją LPG dominują marki niemieckie. Czyli Opel, Audi i Volkswagen. W podziale na konkretne modele użytkownicy szukali zazwyczaj Astry, Serii 3 lub A4:
  1. Opel Astra
  2. BMW Serii 3
  3. Audi A4
  4. Audi A6
  5. Volkswagen Golf
  6. Skoda Octavia
  7. BMW Serii 5
  8. Volkswagen Passat
  9. Opel Vectra
10. Ford Mondeo
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane