/  / Kto rządzi w polskim rankingu niezawodności?

Kto rządzi w polskim rankingu niezawodności?

null
© Toyota
null

W naszym serwisie często publikujemy dane dotyczące usterkowości i awaryjności samochodów z rynku niemieckiego. A jakie zdanie o swoich autach mają użytkownicy nad Wisłą? Którym markom polscy klienci wystawiają topowe oceny?

W jednym ze swoich wrześniowych wydań tygodnik Motor przedstawił wyniki badania, w jakim wzięli udział polscy kierowcy pytani o niezawodność użytkowanych przez siebie samochodów. Na podstawie ankiet zebranych drogą internetową w ramach programu "Wybór Kierowców 2016" powstał ranking obejmujący łącznie 26 marek.

Co dla wielu może nie być żadnym zaskoczeniem, czołówkę zestawienia zdominowały marki wywodzące się historycznie z Japonii. Czyli kolejno Toyota, Honda, Mazda, oraz Suzuki i Subaru. Dopiero na pozycji szóstej znajdziemy pierwszego producenta europejskiego. A jest nim Audi, które wyprzedza Volvo.

U Toyoty – której użytkownicy wystawili ocenę na poziomie 91,5% – polscy klienci najlepiej oceniają takie modele jak Prius, Auris oraz Verso.

Ranking z czołową dwudziestką niezawodnych marek na polskim rynku według badania "Wybór Kierowców" znaleźć można w wydaniu Motor nr 38/2016.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane