/  / Kto liderem sprzedaży Jeepa w USA?

Kto liderem sprzedaży Jeepa w USA?

null
© Jeep
null

Trwa ostra rywalizacja w wyścigu o tytuł najchętniej kupowanego modelu marki Jeep na rynku amerykańskim. Na dwa miesiące przed końcem roku 2014 szansę na pierwsze miejsce ma aż trzech graczy.

W okresie styczeń-październik liderem sprzedaży marki Jeep w USA jest model Grand Cherokee. Łącznie amerykańscy kierowcy kupili 151 300 takich samochodów, czyli o 6% więcej niż dokładnie rok wcześniej.

Grand Cherokee nie może być jednak pewny zajęcia pierwszego miejsca w rankingu popularności za cały rok kalendarzowy 2014. Na tylnym zderzaku ma bowiem aż dwóch groźnych konkurentów: Wranglera oraz Cherokee.

Wrangler traci do Grand Cherokee w okresie styczeń-październik zaledwie 3 570 egzemplarzy, a co godne uwagi – notuje dynamikę wzrostu na poziomie 12%.

Trzeci jest natomiast Jeep Cherokee, na którego postawiło za Oceanem ponad 143 800 klientów. Dodajmy, że w analogicznym okresie roku ubiegłego omawiany model dopiero wchodził na rynek, tak więc jego dynamika wzrostu w ujęciu procentowym jest ogromna.

Pewną wskazówką co do kolejności, jaką zajmą w USA poszczególne modele Jeepa na koniec całego roku kalendarzowego, mogą być wyniki sprzedaży za październik. Liderem tego zestawienia został właśnie Cherokee, drugi był Grand Cherokee, a Wrangler musiał zadowolić się trzecim miejscem na podium.

Łącznie klienci w USA kupili od stycznia do końca października prawie 571 600 samochodów marki Jeep. Daje to dynamikę wzrostu na poziomie 46%. W samym tylko październiku skok sprzedaży wyniósł aż 52% (55 200 sztuk; najlepszy wynik październikowy Jeepa w historii).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane