/  / Kto kupi sportową Syrenę?

Kto kupi sportową Syrenę?

null
© AK Motor Polska
nullnullnullnullnullnullnull

Firma mająca w planach reaktywację kultowego modelu znad Wisły rozpoczęła sprzedaż sportowej wersji Syrena Meluzyna R. Samochód tani nie jest – cena startowa to 60 000 EUR.

Do reaktywacji marki Syrena przymierza się firma AK Motor Polska, na której czele stoi Arkadiusz Kamiński. Podczas ostatniej edycji Rajdu Barbórki przed publicznością zaprezentowała się w Warszawie sportowa AK Syrena Meluzyna R.

Według informacji rozesłanej przez pomysłodawców przedsięwzięcia, nowa wyścigówka nawiązująca do klasycznej Syreny czeka na pierwszych klientów. Do produkcji trafi łącznie 25 samochodów. Ceny zaczynają się od 60 000 euro, przy czym nabywca będzie miał możliwość zamówienia wersji dostosowanej do indywidualnych preferencji.

Ręczna robota
AK Syrena Meluzyna R mierzy na długość 4037 mm, na szerokość – 1821 mm, a na wysokość – 1439 mm. Waga pojazdu o strukturze rurowej to około 1100 kilogramów.

Wyposażona w napęd na wszystkie koła Meluzyna R ma być budowa ręcznie. Nadwozie wykonane jest z materiałów kompozytowych, a samochód napędza silnik o mocy przekraczającej 400 KM.

Podwykonawcą projektu jest firma Proto Cars, która została zaangażowana do zbudowania pierwszego jeżdżącego prototypu nowej Syreny na istniejącym już podwoziu samochodu sportowego.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane