/  / Kto dogodni Fiestę?

Kto dogodni Fiestę?

null
© Ford
null

Producentom nie jest łatwo rywalizować o względy klientów w segmencie B. Mamy tutaj tak mocnych graczy jak np. Volkswagen Polo, Peugeot 208, Skoda Fabia czy Toyota Yaris. Jest też Ford Fiesta, który po pierwszym kwartale bieżącego roku zajmuje w statystykach pozycję lidera.

Jak podaje marka Ford, w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano na rynku europejskim łącznie 85 639 egzemplarzy Fiesty. To więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego samochodu należącego do segmentu aut małych.

W porównaniu z wynikiem za analogiczny okres rok wcześniej sprzedaż Fiesty zwiększyła się nawet o 10%. Warto dodać, że model z błękitnym owalem na masce jest liderem w swoim segmencie na rynku europejskim już dwa lata pod rząd (rok 2012 oraz 2013).

Jak podliczył koncern, dużym wzięciem klientów wybierających Fiestę cieszy się w tym roku system komunikacji Ford SYNC (zamawiany w około 80% sprzedanych egzemplarzy), bogato wyposażona specyfikacja Titanium (47%) oraz małolitrażowy silnik benzynowy 1.0 EcoBoost z doładowaniem (29%).

Ceny Forda Fiesty na rynku polskim sprawdzić można TUTAJ.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane