/  / Demon prędkości wśród... kosiarek!

Demon prędkości wśród... kosiarek!

HONDA|
null
© Honda
null

To o Hondzie, ale trochę inaczej. Opracowana przez tę firmę kosiarka Mean Mower została uznana za najszybszą kosiarkę do trawy na świecie. Podczas oficjalnych testów maszyna osiągnęła prędkość dokładnie 187,6 km/h.

Próba pobicia Rekordu Guinnessa miała miejsce na terenie ośrodka technicznego IDIADA w hiszpańskiej Tarragonie. Za kierownicą maszyny usiadł Piers Ward z Top Gear, który już wcześniej ustanowił rekord prędkości w Mean Mower, wynoszący 140 km/h.

Projekt Mean Mower miał zademonstrować ducha innowacji Hondy i jej sportowe dziedzictwo, a także przypomnieć, że japońska firma produkuje nie tylko samochody. Kosiarka Mean Mower została zaprojektowana i zbudowana w Wielkiej Brytanii przez Team Dynamics, czyli partnera brytyjskiego oddziału Hondy w serii wyścigów BTCC.

Zespół całkowicie przerobił standardową kosiarkę HF2620, dodając nowe podwozie wykonane z niskowęglowego stopu stali Cro-mo 4130, które tworzy lekką, ale niezwykle wytrzymałą i bezpieczną platformę. Eksperci zastosowali również silnik o pojemności 1000 cm3 z modelu VTR Firestorm, a także dedykowane zawieszenie i koła z ATV.Rekordowa prędkość 187,6 km/h została zmierzona przez czujnik radarowy nadzorowany przez urządzenia pomiarowe firmy Timing Solutions Limited. Aby spełnić wymagania regulaminowe Księgi Rekordów Guinnessa, kosiarka musiała pokonać tę samą trasę w dwóch kierunkach w czasie jednej godziny. Średnia prędkość przejazdu została ustalona na podstawie tych dwóch przejazdów.

Co więcej, egzemplarz wykorzystany do bicia rekordu musiał wyglądać jak kosiarka i musiał mieć funkcję strzyżenia trawy. Te warunku Honda spełniła.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane