/  / Koreańczycy w rankingu TOP50 na polskim rynku

Koreańczycy w rankingu TOP50 na polskim rynku

IBRM Samar|
null
© Hyundai
null

Hyundai ix35 oraz Kia Sportage wyróżniają się ładną, dopracowaną stylistyką nadwozia, a jednocześnie oferują cechy typowe dla jakże modnych obecnie kompaktowych crossoverów. Nic więc dziwnego, że sporo tych samochodów zyskuje uznanie nowych klientów.

W październikowym rankingu miesięcznym TOP50 najczęściej rejestrowanych nowych modeli osobowych na rynku polskim uplasowały się kolejno następujące modele marek wywodzących się z Korei Południowej. W nawiasie podano pozycję zajmowaną przez dany model w zestawieniu TOP50 na podstawie liczby rejestracji od stycznia do października włącznie:
- pozycja 10: Hyundai ix35 (14)
- pozycja 11: Hyundai i30 (11)
- pozycja 13: Kia Sportage (8)
- pozycja 17: Kia cee'd (13)
- pozycja 28: Hyundai i20 (30)
- pozycja 50: Kia Venga (33)

W powyższym zestawieniu nie uwzględniono modeli Chevroleta, które prawie wyłącznie trafiają na polski rynek z zakładów działających w Korei, jednak firmuje się je znaczkiem marki o amerykańskich korzeniach.

Koreańczycy rozpychają się w SUV-ach

Ciekawymi nowościami w gamie marki Hyundai na polskim rynku jest debiutujący niedawno ix35 po zmianach modernizacyjnych, a do tego dochodzi jeszcze miejski Hyundai i10 drugiej generacji, który w najtańszej wersji kosztuje od 35 900 złotych (patrz TUTAJ).

W roku przyszłym obie siostrzane marki z Korei na pewno kusić będą klientów kolejnymi nowościami. Będzie to m.in. Kia Optima po zmianach modernizacyjnych, jak również unowocześniony crossover Sportage i Soul drugiej generacji.

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.


Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane