/  / Konfigurator dla ciężarówek? To działa!

Konfigurator dla ciężarówek? To działa!

DAF Trucks Polska|
null
© DAF
null

5-tysięczne zapytanie ofertowe złożone za pośrednictwem aplikacji konfigurator DAF Truck zostało złożone przez polską firmę Usługi Tartaczne z Łosiny Dolnej koło Limanowej.

Konfigurator DAF on-line obsługujący pojazdy Euro 5 wprowadzony został w kwietniu 2011 roku, a jego wersja DTC 3D do pojazdów Euro 6 dołączyła we wrześniu rok później. Od tej pory liczba zapytań ofertowych wciąż rośnie, a rekordowe zapytanie zostało złożone przez polską firmę Tartak.
 
5-tysięczne zapytanie ofertowe dotyczyło pojazdu LF 8–12 t z kabiną Day Cab i silnikiem PX-7 o mocy 223 KM. Firma Usługi Tartaczne, należąca do Jana Dadały, działa na rynku polskim od 1997 roku i specjalizuje się w przetwórstwie drewna. Wraz z rozwojem firmy pojawiła się potrzeba zakupu lekkiej ciężarówki. DAF LF to właśnie pojazd niezbędny do transportu przetworzonego drewna.

Firma DAF Trucks, aby ułatwić klientom zamawianie pojazdów DAF przez internet wprowadziła do konfiguratora DAF Truck wiele udogodnień. Na przykład aplikacja DTC 3D do pojazdów Euro 6 stanowi udoskonalenie procesu konfiguracji ciężarówek, ponieważ wykorzystuje pliki CAD oraz umożliwia klientowi m.in. wybór ustalonej liczby opcji i koloru kabiny.

Dzięki dostępnemu już prawie trzy lata na rynku programowi klienci mogą konfigurować i zamawiać pojazdy ciężarowe marki DAF on-line według swoich indywidualnych potrzeb transportowych. Efektem wprowadzenia konfiguratora są dziesiątki zrealizowanych zamówień.

Aplikacja dostępna jest w języku polskim i zawiera bardzo jasny i przejrzysty przegląd dostępnych modeli i konfiguracji osi w zależności od konkretnych potrzeb klienta.

Konfigurowanie pojazdu jest możliwe na dwa sposoby: wychodząc od zastosowania aplikacja "podpowie" najlepsze rozwiązania, jeśli chodzi o serię, konfigurację osi i typ kabiny, podając argumenty i opis możliwości poszczególnych rozwiązań, lub poprzez zdecydowanie się od razu na konkretną serię i model pojazdu, w zależności od preferencji klienta.

Po zakończeniu procesu doboru w końcowej fazie klient będzie mógł wydrukować żądaną specyfikację pojazdu oraz zdecydować czy chce, aby lokalny dealer skontaktował się z nim.

Wybrany przez klienta dealer zostanie automatycznie poinformowany o tym fakcie poprzez system za pomocą e-maila wraz z podaniem informacji o modelu i specyfikacji pojazdu, jaka została przez klienta wybrana.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane