/  / Komu takie pasy? Komu?

Komu takie pasy? Komu?

null
© Ford
null

Firma Ford Motor Company gotowa jest udostępnić zainteresowanym firmom licencję na wykorzystanie technologii nadmuchiwanych pasów bezpieczeństwa. Rozwiązanie to można zastosować nie tylko w autach, ale np. również w pojazdach wojskowych czy samolotach.

Pasy, wprowadzone przez Forda po raz pierwszy w roku 2010, zaprojektowano specjalnie z myślą o zmniejszeniu obrażeń głowy, szyi i klatki piersiowej u pasażerów siedzących na tylnych fotelach samochodu, głównie dzieci oraz osób w starszym wieku. W razie wypadku pasy natychmiast zaczynają zwiększać swoją objętość, dzięki czemu rozpraszają siły działające na pasażera w sposób pięć razy bardziej wydajny niż w przypadku tradycyjnych pasów bezpieczeństwa.

Tylne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa staną się elementem wyposażenia wszystkich wersji Forda Mondeo nowej generacji, który wejdzie na rynek europejski pod koniec bieżącego roku. Na rynku amerykańskim jest to rozwiązanie, z którego mogą już skorzystać klienci kupujący samochody Ford Explorer, Flex i Fusion oraz pickup F-150 rocznik 2015 (wkrótce w salonach sprzedaży), jak również Lincoln MKT i MKZ.

Według Forda, opatentowaną technologię nadmuchiwanych pasów bezpieczeństwa można z powodzeniem wykorzystać również w pojazdach wojskowych i samolotach oraz jako wyposażenie łodzi. Koncern gotowy jest też podzielić się swoją wiedzą z konkurencyjnymi producentami w branży motoryzacyjnej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane