/  / Komu ognistą Fiestę ST200?

CENY | Komu ognistą Fiestę ST200?

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

To najmocniejsza odmiana Forda Fiesty w historii. Samochód pojawił się już w ofercie na polskim rynku – ceny Fiesty ST200 zaczynają się od blisko 95 000 złotych.

W okrągłą, 40-tą rocznicę wyprodukowania Forda Fiesty pierwszej generacji marka spod znaku błękitnego owalu wprowadza na rynek wersję 200-konną. Najnowsza odmiana wyróżnia się z zewnątrz dzięki takim elementom jak czarne, matowe obręcze aluminiowe ST o średnicy 17 cali z polerowanymi ramionami oraz lakier Storm Grey – dostępny tylko tutaj. Do tego mamy czerwone zaciski hamulcowe, dużą, trapezoidalną osłonę chłodnicy o strukturze plastra miodu, wyprofilowane progi boczne, tylny dyfuzor w kolorze nadwozia oraz pokaźny spojler dachowy.

We wnętrzu znalazły się częściowo skórzane fotele przednie Charcoal Recaro wykończone srebrnymi nićmi. Uzupełnieniem całości są podświetlane nakładki progowe z logo serii, wstawki z włókna węglowego w desce rozdzielczej, aluminiowe nakładki na pedały i aluminiowy drążek skrzyni biegów oraz ciemne wykończenie kabiny z podsufitką z srebrnymi detalami.Ceny od 94 150 złotych
To już trzecia wyczynowa wersja ST w ofercie Fiesty. Standardowe elementy wyposażenia odmiany ST200 to m.in. klimatyzacja automatyczna z elektroniczną kontrolą temperatury, 3-ramienna kierownica wykończona skórą (w stylizacji ST), 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich (wzór 5-ramienny), jak również radioodtwarzacz Sony CD/mp3 z systemem Ford SYNC i AppLink oraz sportowe zawieszenie i stabilizator przechyłów z przodu.

W odmianie ST zastosowano przednie hamulce tarczowe o średnicy 278 mm oraz tylne hamulce tarczowe o średnicy 253 mm.

Pod maską pracuje silnik 1.6 EcoBoost, który rozwija 200 koni (czyli dwa raz więcej niż w modelu Fiesta XR2 sprzed 20 lat) oraz 290 Nm momentu obrotowego. Ponadto, dzięki funkcji Overboost kierowca może liczyć na zastrzyk dodatkowych 15 KM i 30 Nm momentu – nawet przez 20 sekund.

Według oficjalnych danych fabrycznych, Fiesta ST200 gwarantuje sprint do setki w czasie już 6,7 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane