/  / Komu Mercedes GLC Coupe?

CENY | Komu Mercedes GLC Coupe?

null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

To będzie groźny rywal dla takich modeli jak Porsche Macan i BMW X4. Mercedes GLC Coupe wchodzi do oferty, a my znamy już pierwsze ceny na polskim rynku.

Mercedes GLC Coupe to typ modelu, którego w szybko rozrastającej się gamie SUV-ów i crossoverów marki ze Stuttgartu dotychczas brakowało. W największym uproszczeniu można powiedzieć, że chodzi tu o stylizowaną na coupe odmianę GLC – wyróżnia ją m.in. mocno opadająca linia dachu, brak wycieraczki tylnej szyby, wyraziste nadkola oraz mocno zaakcentowane przetłoczenia na masce silnika.

Nowy gracz spod znaku srebrnej gwiazdy bazuje wprawdzie na płycie podłogowej "zwykłego" GLC, jednak od swojego koncernowego brata stoi o 4 centymetry niższej na kołach, a przy długości 4,73 metra jest także o prawie 8 cm dłuższy. Do tego dochodzi rozstaw osi mierzący 2,87 m oraz bagażnik o pojemności między 491 a maksymalnie 1205 litrów.

Mercedes GLC Coupe oferuje ponadto m.in. seryjne zawieszenie o usportowionej charakterystyce i bardziej bezpośredni układ kierowniczy, funkcję bezkluczykowego uruchamiania silnika Keyless-Go oraz felgi 18-calowe. Za dopłatą będzie można zaś otrzymać np. pełne oświetlenie LED czy zawieszenie pneumatyczne.Ceny od 203 000 złotych
Mercedes GLC Coupe będzie docelowo oferowany w gamie obejmującej osiem wersji silnikowych. W tym również z napędem hybrydowym typu plug-in oraz jako usportowiony wariant AMG 43 (moc rzędu 367 koni oraz maksymalnie 520 Nm momentu obrotowego). Na razie jednak oferta przygotowana na potrzeby polskiego rynku jest skromniejsza. A jakie propozycje zawiera?

Dotychczas generalny importer podał ceny następujących wersji modelowych Mercedesa GLC Coupe:
- GLC 220 d: od 206 000 złotych (170 KM)
- GLC 250 d: od 226 500 złotych (204 KM)
- GLC 250: od 203 000 złotych (211 KM)
- GLE 300: od 220 500 złotych

Każda z wymienionych wyżej wersji ma standardowo napęd wszystkich kół 4Motion oraz 9-biegową skrzynię automatyczną. Dla porównania, ceny w przypadku "zwykłego" Mercedesa GLC startują z pułapu od 175 500 złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane