/  / Kompakty na czele

Kompakty na czele

null
© Skoda
null

Samochody klasy niższej-średniej to lider popularności na rynku nowych osobówek na Węgrzech. Które modele cieszą się największym wzięciem wśród kupujących nad Balatonem?

Samochody klasy niższej-średniej to zdecydowany lider popularności na rynku nowych osobówek na Węgrzech. Według danych firmy analitycznej Datahouse, udział przypadający na omawiany segment to aktualnie ponad 34,7%. Które modele klasy niższej-średniej cieszą się największym wzięciem wśród kupujących nad Balatonem?

W okresie od stycznia do końca października liderem w segmencie klasy niższej-średniej – a jednocześnie graczem numer 1 na całym rynku węgierskim nowych osobówek – jest Skoda Octavia. "Czeszka" uzyskała wynik łącznie na poziomie ponad 3 200 egzemplarzy, przy udziale kształtującym się na poziomie około 16,6%.

Drugie miejsce w rankingu należy do Opla Astry. Podkreślmy, że na rynku węgierskim marka z Russelsheim ma w ogóle bardzo mocną pozycję. Na Astrę zdecydowało się od stycznia łącznie ponad 2 060 nabywców, co wystarczyło do zdobycia udziału wynoszącego około 10,7%.

Astra nie może być jednak pewna utrzymania pozycji wicelidera sprzedaży na rynku węgierskim do końca bieżącego roku kalendarzowego. Dlaczego? Otóż dlatego, że tuż za nią plasuje się wyjątkowo groźny rywal – Ford Focus. Od stycznia do końca października kompakt z błękitnym owalem na masce wybrało nad Balatonem już ponad 2 020 klientów. Aktualnie Focus traci do Astry zaledwie około 40 oczek. Zapowiada się więc gorący finisz!


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane