/  / Kompakty a zadowolenie klientów

Kompakty a zadowolenie klientów

null
© SEAT
null

Który według Was samochód klasy kompakt może cieszyć się średnio największym zadowoleniem kierowców na rynku niemieckim? Według opublikowanego właśnie raportu, liderem zestawienia jest SEAT Leon.

Jak wynika z tegorocznej ankiety, jaką przeprowadzono wśród kierowców na rynku niemieckim, najwięcej zadowolonych klientów w segmencie kompaktów ma model SEAT Leon. "Hiszpan" uzyskał ocenę 823 punkty na tysiąc możliwych.

Na kolejnych miejscach podium plasują się natomiast takie samochody jak kolejno Kia cee'd (812) punktów oraz Toyota Auris (811 punktów).

Badanie poziomu zadowolenia niemieckich kierowców z posiadanego samochodu zostało przeprowadzone wspólnie przez firmę analityczną JD Power & Associates oraz miesięcznik motoryzacyjny Auto Test. W tegorocznej edycji ankiety wzięło udział prawie 18 300 zmotoryzowanych, którzy drogą internetową odpowiadali na pytania pogrupowane w czterech kategoriach takich jak jakość/niezawodność (24% oceny łącznej), stylistyka/osiągi/systemy pokładowe (27%), zadowolenie z jakości obsługi serwisowej (23%) oraz koszty eksploatacyjne (25%).

Pod uwagę brano samochody, które zarejestrowano na rynku niemieckim jako nowe w okresie od stycznia 2011 do grudnia 2012.Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane