/  / Kompaktowy Nissan z Hiszpanii

Kompaktowy Nissan z Hiszpanii

null
© Nissan
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W najbliższych tygodniach fabryka Nissana pod Barceloną wystartuje z produkcją seryjną nowego modelu kompaktowego. Hatchback nosi nazwę Nissan Pulsar.

Dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2700 mm oraz przemyślanej konstrukcji, kompaktowy Nissan Pulsar oferuje według producenta wyraźnie więcej miejsca na nogi oraz na wysokości ramion z tyłu w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. 692 mm na poziomie kolan z tyłu to nawet więcej niż w przypadku niejednego przedstawiciela segmentu D.

Atutem mierzącego 4385 mm długości Nissana będzie też m.in. spory bagażnik oraz jakość wykonania zbliżona poziomem do nowego Qashqaia. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwać będzie np. układ kamer 360 stopni, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz monitorowanie pojazdów poruszających się w martwym polu.

W gamie jednostek napędowych Pulsara dostępne będą silniki wyposażone w turbodoładowanie. Będzie to benzynowy 1.2 DIG-T o mocy 115 KM oraz diesel 1.5 dCi, który generuje 110 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na początku roku przyszłego do oferty dołączy mocniejszy, 190-konny turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności skokowej 1,6 litra.

Przez kilka ostatnich lat Nissan nie miał mocnego konkurenta w europejskim segmencie klasycznych kompaktowych hatchbacków. Pulsarowi przyjdzie zmierzyć się z takimi konkurentami o ugruntowanej pozycji jak chociażby Ford Focus i Volkswagen Golf, jak również z modelami marek koreańskich (Hyundai i30 oraz Kia cee'd), które w ostatnim czasie osiągnęły spore sukcesy, a których produkcja również zlokalizowana jest na Starym Kontynencie.

Ogłoszenia cen Nissana Pulsara na rynek polski spodziewamy się w przyszłym miesiącu.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane