/  / Kompaktowe nowości na IAA Frankfurt 2015

Kompaktowe nowości na IAA Frankfurt 2015

null
© Renault
null

Pod względem szykowanych premier wrześniowy salon IAA 2015 zapowiada się bardzo ciekawie. W klasie kompaktowej zadebiutuje we Frankfurcie nowy Opel Astra oraz m.in. Renault Megane.

W dniach 17-27 września we Frankfurcie odbędzie się kolejna edycja targów motoryzacyjnych IAA. W klasie kompaktowej światło dzienne na niemieckiej ziemi ujrzą takie nowości jak przede wszystkim Opel Astra V. Nowa Astra – w porównaniu z poprzedniczką – jest lżejsza, ma bardziej zwartą sylwetkę nadwozia, oferuje lepsze właściwości jezdne, a do tego zapewnia więcej miejsca dla pasażerów.

W przypadku kompaktowego Opla pojawia się też polski akcent: otóż miejscem produkcji Astry V będą zakłady General Motors w Gliwicach.

Do ataku na klasę kompakt szykuje się Fiat – wraz modelem Aegea. Warto jednak podkreślić, że "Aegea" to tylko nazwa projektu, a to oznacza, że ostateczna wersja produkcyjna auta nosić może inne oznaczenie. Na razie nowego Fiata znamy jako sedana, jednak w planach jest ponadto 5-drzwiowy hatchback oraz kombi.

Premiera handlowa nowego Fiata w Polsce to najprawdopodobniej pierwszy kwartał 2016.

Na wrześniowym salonie IAA Frankfurt zobaczymy ponadto takie premiery jak m.in. Infiniti Q30, zmodernizowaną wersję Mercedesa Klasy A, a także – jak twierdzą niektóre źródła branżowe – nowe wcielenie Renault Megane.


PS.
Jak informują na przedstawiciele Fiata, model Aegea nie będzie jednak prezentowany podczas wystawy IAA Frankfurt 2015. Nie oznacza to jednak wcale, że włoska marka zawiesza wspomniany projekt. Auto zostanie przedstawione w nieco późniejszym terminie – już z całą gamą europejską, tj. sedan/hatchback/kombi (SW).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane