/  / Komfortowy Renault Captur

CENY | Komfortowy Renault Captur

Renault|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Francuska marka wprowadza na rynek model Renault Captur w limitowanej wersji Helly Hansen, która oferuje ciekawe elementy wyposażenia oraz poprawiający przyczepność system Extended Grip. Ceny w Polsce zaczynają się od 67 900 złotych.

Renault Captur Helly Hansen jest oferowany w standardzie z systemem optymalizacji skuteczności napędu Extended Grip, zastosowanym po raz pierwszy w roku ubiegłym w modelu Renault Scenic X-Mod. Omawiany system kontroli trakcji stanowi udoskonalenie systemu zapobiegania poślizgowi kół przy ruszaniu. Zapewnia lepszą przyczepność w trudnych warunkach drogowych (śnieg, błoto, piasek).

Korzystając z umieszczonego na środkowej konsoli pokrętła, kierowca wybiera jeden z trzech dostępnych trybów wspomagania w zależności od warunków: "drogowy", "grząskie podłoże" lub "ekspert". Aktywowany domyślnie tryb "drogowy" należy wybrać w przypadku utwardzonego podłoża (zarówno na suchej, mokrej, jak i oblodzonej nawierzchni). Odpowiada on klasycznemu ustawieniu systemu zapobiegającemu poślizgowi kół. Włącza się automatycznie po przekroczeniu prędkości 40 km/h, jeśli w międzyczasie nie został wybrany inny tryb pracy.

W trybie "grząskie podłoże" kierowca przekazuje sterowanie kołami napędowymi systemowi Extended Grip. Układ automatycznie kontroluje i zmienia moment obrotowy silnika oraz pracę hamulców, aby zwiększyć poślizg przednich kół. Zamontowane specjalne opony Mud & Snow odprowadzają błoto bądź piasek spod kół, pozwalając odzyskać lepszą przyczepność i umożliwiając dalszą jazdę.

W trybie "ekspert" kierowca zachowuje pełną kontrolę nad momentem obrotowym i sam reguluje przyspieszenie, pozostawiając systemowi kontrolowanie hamulców.

System Extended Grip jest dostępny wyłącznie z oponami typu Mud & Snow (na błoto i śnieg), wyposażonymi w specjalny bieżnik, zapewniający skuteczniejsze odprowadzania błota, piasku i mokrego śniegu.

Na rynku polskim seria limitowana Renault Captur Helly Hansen oferowana będzie z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru: Energy TCe 90 oraz TCE 120 EDC. Ceny wynoszą odpowiednio od 67 900 oraz 76 400 złotych.

W celu podkreślenia unikalnego charakteru serii limitowanej Helly Hansen wprowadzono dwukolorowe nadwozie w specjalnym kolorze czerwony Flamme z dachem w kolorze czarnym lub kości słoniowej. Motyw czerwieni powtarza się również we wnętrzu auta.

Terenową żyłkę małego crossovera Renault podkreślają wzmocnienia przedniego i tylnego zderzaka oraz 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich w czarnym kolorze.

Główne elementy wyposażenia standardowego wersji Renault Captur Helly Hansen to między innymi:
- system Extended Grip
- chromowane nakładki na progi drzwi
- oznakowanie "Helly Hansen"
- wzmocnienia zderzaków przód/tył w kolorze szarym
- 17-calowe aluminiowe obręcze kół w kolorze czarnym oraz opony Mud & Snow
- nadwozie dwukolorowe
- tapicerka klasyczna (niezdejmowana) materiałowa z elementami skóry ekologicznej
- klimatyzacja automatyczna
- karta Renault Hands Free
- system multimedialny Renault R-Link z nawigacją i usługami on-line
- przyciemniane szyby tylne boczne
- skórzana kierownica z regulacją w dwóch płaszczyznach
- system wspomagania parkowania tyłem

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane