/  / Kombi jak marzenie?

Kombi jak marzenie?

null
© Audi
nullnullnullnullnull

Audi Prologue Avant to pomysł na stworzenie ekskluzywnego kombi. Samochód jest na razie tylko projektem koncepcyjnym, ale kto wie – może niedługo trafi do produkcji?

Audi Prologue Avant to model koncepcyjny prezentowany przez niemiecką markę z okazji wystawy Genewa 2015. Wóz mierzy 5,11 metra długości przy rozstawie osi 3,04 m. Co ważniejsze – jest też zapowiedzią rozwiązań stylistycznych, które w kolejnych latach mają szansę trafić do modeli seryjnych producenta z Ingolstadt.

Audi Prologue Avant posiada napęd hybrydowy zapożyczony z Audi Q7 etron quattro, który w tym studyjnym pojeździe jest jeszcze bardziej wydajny. Moc systemowa 455 KM przy aż 750 Nm momentu obrotowego – generowana przez układ obejmujący diesla 3.0 TDI oraz silnik elektryczny – sprawia, że samochód przyspiesza do "setki" w czasie około 5,1 sekundy. Do zmiany biegów służy 8-biegowa przekładnia Tiptronic.

W trybie zasilania elektrycznego kierowca Audi Prologue Avant jest w stanie pokonać dystans do około 54 km. Samochód oferuje ponadto m.in. adaptacyjne zawieszenie, stały napęd quattro, a także nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy z trzema dużymi ekranami dotykowymi na pokładzie.

Aktualne zestawienie nowości modelowych Genewa 2015 znaleźć można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane