/  / Kolejny Opel jako Buick – teraz cabrio z Polski

Kolejny Opel jako Buick – teraz cabrio z Polski

null
© Buick
null

Model Opel Cascada – wytwarzany w zakładach GM w Gliwicach – zadebiutuje na rynku amerykańskim jako Buick. Sprzedaż kabrioletu za Oceanem ruszy w pierwszym kwartale 2016.

Buick Cascada będzie oferowany z benzynową konstrukcją 1.6 ECOTEC Direct Injection Turbo o mocy maksymalnie 200 KM, przy momencie obrotowym rosnącym do 300 Nm. Turbodoładowanemu silnikowi 4-cylindrowemu towarzyszy sześciobiegowa przekładnia automatyczna.

Otwarcie elektrycznie sterowanego brezentowego dachu zajmuje zaledwie 17 sekund. Mechanizm działa także w czasie jazdy, przy prędkości do 50 km/h. Czteromiejscowy model przeznaczony na rynek amerykański ma wyposażenie obejmujące m.in. 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich i fotele ze skórzaną tapicerką, które automatycznie przesuwają się do przodu, aby ułatwić zajęcie miejsca na tylnej kanapie.

Interesującym elementem wyposażenia jest ponadto system multimedialny IntelliLink z 7-calowym ekranem dotykowym.

Co ciekawe, Cascada to nie pierwszy przykład, kiedy to model oferowany początkowo jak Opel z czasem przejmuje też logo marki Buick na masce – wystarczy tu wymienić takie samochody jak Opel Mokka/Buick Encore, Opel Astra sedan/Buick Verano czy Opel Insignia/Buick Regal.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane