/  / Kolejne modele z fabryczną instalacją gazową

Kolejne modele z fabryczną instalacją gazową

Renault Polska|

Po wprowadzeniu na rynek samochodów dostawczych z fabryczną instalacją gazową, Dacia rozpoczyna sprzedaż aut osobowych z instalacją LPG. Ofertą objęte będą modele Logan, Logan MCV oraz Sandero w wersji wyposażenia Arctica i Laureate Black Line.

Modele Logan i Sandero wyposażone będą w silnik 1.2 16V 75 LPG, natomiast Logan MCV napędzany będzie jednostką 1.6 84 LPG. Dopłata z tytułu fabrycznej instalacji LPG wynosi 3 900 zł w stosunku do odpowiedniej wersji benzynowej.

Instalacja montowana we wszystkich modelach Dacii to instalacja Landi Renzo IV generacji, w której zminimalizowane zostały różnice w dynamice i mocy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym. System IV generacji zapewnia ponadto: automatyczne przejście z zasilania benzynowego na gazowe po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe po wyczerpaniu się gazu, niską emisję substancji szkodliwych dla zdrowia, pełną integrację z benzynowym systemem zasilania bez potrzeby emulatorów oraz eliminuje ryzyko cofnięcia się płomienia w układzie dolotowym.

Zaletą zakupu modelu Dacii z fabryczną instalacją gazową jest między innymi gwarancja producenta obejmująca 3 lata lub 100 tys. km przebiegu. Samochód cechuje się cichą pracą silnika, którego osiągi porównywalne są z osiągami jednostki zasilanej benzyną. Dwa zbiorniki paliwa: benzynowy o pojemności 50 l i LPG o pojemności do 42 l (w zależności od modelu), gwarantują duży zasięg samochodu bez konieczności tankowania. Korzystanie z jednostek zasilanych gazem jest ekonomiczne, zwłaszcza przy dużych przebiegach.

Poza nową gamą samochodów osobowych wyposażonych fabrycznie w instalację LPG, od maja na rynku dostępne są modele dostawcze: Dacia Logan Van oraz Dacia Logan Pick-up (także w wersji z zabudową Cargobox).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane