/  / Kobietom podoba się Honda Jazz

Kobietom podoba się Honda Jazz

null
© Honda
nullnull

Jazz zwycięża w konkursie na "Światowy Kobiecy Samochód Roku 2014" w kategorii pojazd ekonomiczny. Miejski model Hondy okazał się lepszy w rywalizacji niż Kia Soul.

W jury plebiscytu zasiadły moto-dziennikarki z piętnastu krajów całego świata, w tym z dziewięciu państw europejskich. Podczas oceny aut panie brały pod uwagę m.in. stylistykę nadwozia, funkcjonalność, elegancję, komfort, dostępność schowków w kabinie pasażerskiej oraz jakość prowadzenia. Dodatkowo, jurorki uwzględniły te same kryteria, którymi w życiu codziennym kierują się kobiety przy zakupie samochodu, czyli atrakcyjność, seksapil oraz stosunek jakości do ceny.

Konkurs na "Światowy Kobiecy Samochód Roku" jest organizowany przez magazyn New Zealand's Women's World już piąty rok z rzędu. Jury wybiera najlepsze samochody w sześciu kategoriach: samochód rodzinny, samochód sportowy, samochód ekonomiczny, samochód luksusowy, samochód ekologiczny oraz SUV.

Honda Jazz obecnej generacji występuje w dwóch wersjach benzynowych do wyboru (1.2 i-VTEC oraz 1.4 i-VTEC), a także w odmianie hybrydowej z systemem IMA.

Dodajmy, że nowa Honda Jazz wejdzie do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie przyszłego roku. Trzecia generacja Jazza będzie produkowana na bazie opracowanej przez firmę, globalnej kompaktowej płyty podłogowej. Samochód zachowa układ z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa, co w połączeniu z systemem składania siedzeń Magic Seats pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń we wnętrzu, zwiększając jego funkcjonalność i możliwości załadunkowe.

Europejska wersja Jazza III zapewni nabywcom lepsze osiągi oraz mniejsze zużycie paliwa za sprawą nowoczesnego silnika z serii Earth Dreams Technology.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane