/  / Kłopot Hondy przez poduszki powietrzne

Kłopot Hondy przez poduszki powietrzne

UOKIK|
null
© Honda
null

Akcja naprawcza japońskiej marki obejmie łącznie prawie 27 400 samochodów. Klienci Hondy będą proszeni o przyprowadzenie swojego auta do ASO.

Według informacji podanej przez generalnego importera, akcja serwisowa dotyczy wybranych egzemplarzy następujących modeli Hondy: Civic, CR-V, FR-V oraz Jazz i Legend. Zachodzi bowiem podejrzenie, że w niektórych samochodach napełniacz typu PSDI-5 przedniej poduszki powietrznej kierowcy mógł być wyprodukowany przy użyciu propelentu generującego gaz, który w chwili napełniania poduszki w momencie wypadku może wytwarzać nadmierne ciśnienie.

Jeśli ciśnienie wewnętrzne okaże się zbyt wysokie, wówczas zachodzi obawa o rozerwanie napełniacza (małe fragmenty metalowe z dużą siłą mogą wystrzelić w kabinie pasażerskiej).

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 27 398 pojazdów Hondy – PATRZ TUTAJ

W zaistniałej sytuacji kierowcy zostaną wezwani na bezpłatną naprawę samochodu w ramach serwisowej kampanii przywoławczej. Z uwagi na konieczność wyprodukowania znacznej liczby części zamiennych powiadamianie klientów rozpocznie się dopiero w sierpniu.

Ponadto poinformowano, że modele Hondy w wyżej wspomnianej wersji nie są już produkowane.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane