/  / Kia z miejskim SUV-em?

Kia z miejskim SUV-em?

null
null

Kia Sportage to model SUV, który po ostatnich zmianach generacyjnych szybko awansował do czołówki polskiego moto-rynku. Teraz marka przygotowała projekt, który ma szansę przebojem wejść do segmentu B-SUV.

Kia KX3 – bo niej mowa – to model koncepcyjny będący zapowiedzią wejścia tego producenta do segmentu miejskich SUV-ów. Projekt ujrzał światło dzienne z okazji niedawno zakończonych targów motoryzacyjnych w chińskim Guangzhou, jako przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Dongfeng Yueda Kia JV.

Kia KX3 mierzy 4260 mm długości, przy rozstawie osi wynoszącym 2590 mm. Samochód zdobi z zewnątrz m.in. typowy dla marki Kia otwór atrapy chłodnicy à la tygrysi nos. Auto oferuje bagażnik o pojemności 400 litrów z zupełnie płaską podłogą.

Zaprezentowana szerokiej publiczności wersja Kia KX3 otrzymała doładowany silnik 4-cylindrowy 1.6 GDI-T z bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz 7-biegową skrzynię DCT. Walory samochodu dodatkowo podnosi napęd 4x4.

Przedstawiciele marki Kia mówią, że KX3 to jak na razie projekt koncepcyjny, stworzony wyłącznie z myślą o rynku chińskim. Według wiarygodnych jednak źródeł branżowych, samochód trafić ma jednak do produkcji. Kiedy? Mówi się już o roku 2015. Początkowo ma to być model wytwarzany w chińskich zakładach DYK. Te same źródła twierdzą ponadto, że produkcja ostatecznej wersji KX3 ruszyć może nieco później także w zakładach Kia Motors na Słowacji.

Czas pokaże, czy plotki te okażą się prawdziwe...
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane