/  / Kia w sam raz dla Amerykanina

Kia w sam raz dla Amerykanina

null
© KIA
null

Są tacy, którzy uważają, że np. od nagród dziennikarzy prasy motoryzacyjnej dużo lepszym miernikiem popularności danego modelu na rynku są rzeczywiste wyniki sprzedaży. A te ostatnie mówią, że hit numer 1 marki Kia w USA to aktualnie Optima.

Jak wynika z zestawienia wyników sprzedaży Kia na rynku amerykańskim, już tylko dwa modele tak naprawdę liczą się jeszcze w rywalizacji o tytuł lidera sprzedaży wewnątrz marki w całym roku kalendarzowym 2014 – Soul oraz Optima.

W okresie styczeń-październik najwięcej klientów marki Kia za Oceanem postawiło na limuzynę Optima (134 500 egzemplarzy). Na miejscu drugim plasuje się natomiast model Soul. Jego strata do Optimy wynosi w tym momencie nieco ponad 8 200 egzemplarzy.

Taką różnicę nie będzie jednak Soulowi łatwo zniwelować – tym bardziej, że w samym październiku Optima pod względem osiągniętego wyniku również zajęła pozycję lidera przed Soulem. Na korzyść tego drugiego modelu przemawia natomiast szybko rosnąca sprzedaż: +29,7% w październiku oraz +27,7% za dziesięć miesięcy bieżącego roku.

A propos modelu Kia Soul dodajmy jeszcze, że do sieci dealerskiej w Kalifornii trafiają właśnie pierwsze egzemplarze elektrycznej wersji Soul EV.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane