/  / Kia szykuje podwójne uderzenie

Kia szykuje podwójne uderzenie

null
© KIA
null

Dla koreańskiej marki salon IAA 2015 we Frankfurcie zapowiada się bardzo ciekawie. Światło dzienne ujrzą tam bowiem dwa modele seryjne w nowej wersji – w tym Kia Sportage IV.

Na rynku oferowana jest obecnie Kia Sportage trzeciej generacji. Na brak zainteresowania nad Wisłą "koreańczyk" nie ma co narzekać. Według zestawienia IBRM SAMAR, Sportage zakończył pierwsze półrocze bieżącego roku na miejscu #14 w rankingu najpopularniejszych modeli osobowych oraz jako lider popularności w obrębie całej marki (prawie 2 600 rejestracji).

Na wystawie IAA 2015 we Frankfurcie poznamy także bliżej model Kia Optima w nowym wcieleniu. W porównaniu z poprzednikiem jednostki napędowe poddano modernizacji pod kątem lepszej ekonomiki zużycia paliwa i dynamiki osiągów, m.in. za sprawą podwyższenia momentu dostępnego już od niskich prędkości obrotowych.

Nowa Kia Optima wejdzie do sprzedaży w Europie pod koniec bieżącego roku. Objęta będzie standardową 7-letnią/150.000 km gwarancją producenta.

Co ciekawe, Kia zamierza wzmocnić swoją ofertę w europejskim segmencie D również dzięki wersji kombi. Optima w takiej właśnie odmianie nadwoziowej wejdzie jednak do sprzedaży dopiero w roku 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane