/  / Kia Sportage IV na start

NOWOŚĆ | Kia Sportage IV na start

null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kia Motors wystartowała już z produkcją seryjną modelu Sportage nowej generacji. Koreański SUV ma być dostępny w sprzedaży na początku roku 2016.

Fabryka koło Żyliny na Słowacji wystartowała już z produkcją seryjną modelu Kia Sportage w nowej wersji. Dotychczas koreański SUV doczekał się czterech generacji. Już Sportage II był wytwarzany u naszych południowych sąsiadów – dokładnie w okresie od czerwca 2007 do maja 2010.

Kia Sportage III to również dzieło pracowników koncernu na Słowacji. Samochody w omawianej wersji opuszczały linię montażową w latach 2010-2015. Samochód od samego początku spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów w Europie. Wystarczy podać, że w ciągu tych pięciu lat produkcji Sportage osiągnął wynik na poziomie blisko 800 000 egzemplarzy dostarczonych klientom. Najwięcej w Rosji, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech.Według informacji uzyskanych od generalnego importera, nowa Kia Sportage ma być dostępna na polskim rynku pod koniec stycznia 2016. Auto – podobnie jak inne modele w gamie – zostanie objęte gwarancją producenta na 7 lat lub do 150 000 km przebiegu.

Wśród nowości, jakie oferować będzie Kia Sportage IV, można wspomnieć o wersji GT Line. Będzie to propozycja adresowana do tych klientów, którzy szukają SUV-a o bardziej sportowym zacięciu i jeszcze dynamiczniejszej stylistyce.

Więcej informacji na temat modelu Kia Sportage IV znaleźć można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane